![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Η Κινητή Μονάδα Περιφέρειας Θεσσαλίας του ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ, διοργανώνει την Πέμπτη 19 Οκτωβρίου 2023 και ώρα 10:00 – 13:30, στην πλατεία των Παλαιών Εργατικών Κατοικιών Γιάννουλης, εκδήλωση αλληλεγγύης για τους πλημμυροπαθείς της περιοχής.
Θα πραγματοποιηθούν:
- Μαζικός αντιτετανικός εμβολιασμός από την 10 η ΤΟΜΥ Γιάννουλης (Τηλ.: 2410
593573). - Διανομή φαρμακευτικού υλικού από τα Φαρμακεία Γιάννουλης.
- Διανομή αγαθών από δωρεές πολιτών, φορέων και υπηρεσιών (3 ο Γυμνάσιο Λάρισας,
Περιφέρεια Θεσσαλίας, ΠΡΟ.ΣΥ.Φ.ΛΑ, Κοινωνικό Φαρμακείο Καρδίτσας). - Υποστήριξη και Φροντίδα από τον «Άλλο Άνθρωπο».
- Μπουφές από το ΚΕΘΕΑ ΕΞΟΔΟΣ.
Η λειτουργία της Κινητής Μονάδας Περιφέρειας Θεσσαλίας του ΚΕΘΕΑ με έδρα τη Λάρισα εντάσσεται στον Άξονα Προτεραιότητας «Ανάπτυξη και αξιοποίηση ικανοτήτων ανθρώπινου δυναμικού – ενεργός κοινωνική ενσωμάτωση» του Περιφερειακού Επιχειρησιακού Προγράμματος «Θεσσαλία 2014-2020» και χρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο. Η υποστήριξη των ατόμων πραγματοποιείται σε ένα ασφαλές περιβάλλον, με σεβασμό στο απόρρητο των πληροφοριών και χωρίς διακρίσεις. Όλες οι υπηρεσίες παρέχονται δωρεάν και χωρίς λίστες αναμονής.
Στοιχεία επικοινωνίας:
ΚΙΝΗΤΗ ΜΟΝΑΔΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
Πηνειού10, Τ.Κ.: 41222, Λάρισα
Τηλ.: 6985196578
E-mail: [email protected]
https://www.kethea.gr
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/LOGO-ΚΕΘΕΑ_ΠΑΜΕ-ΜΑΖΙ.jpg)