![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Αν στις τάξεις της δημοτικής “Συμπαράταξης Λαρισαίων” ξεκίνησαν και επίσημα διεργασίες για την αναζήτηση των αιτιών της ήττας, κάτι αντίστοιχο δεν καταγράφηκε ακόμα στις τάξεις της “Συμμαχίας” του Κώστα Αγοραστού.
Αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως άτυπα δεν γίνονται κουβέντες και δεν εκδηλώνεται δυσαρέσκεια για στελέχη που εύσχημα κρύβονταν μετά τις πλημμύρες, κάνοντας μόνο τα απαραίτητα του προεκλογικού αγώνα, αφήνοντας κυβέρνηση, κόμμα και τον ίδιο τον απερχόμενο Περιφερειάρχη να βγάλουν το φίδι απ’ την τρύπα, κάτι που εκ των πραγμάτων (και εκ του αποτελέσματος) δεν εξασφάλιζε την απαιτούμενη διείσδυση στις τοπικές κοινωνίες της Θεσσαλίας.
Για παράδειγμα, έτσι, ως κερασάκι στην τούρτα, αναρωτιούνται:
- Που ήταν Λαρισαίος βουλευτής της ΝΔ καθ’ όλη τη διάρκεια της προεκλογικής περιόδου ή ακόμα πιο χαρακτηριστικά,
- Που ήταν πασίγνωστος περιφερειακός σύμβουλος το καυτό Σ/Κ του β’ γύρου που το προεκλογικό θερμόμετρο… έσπαζε;
Κι αν ο ένας έχει έστω προσχηματικά να επικαλεστεί ανειλημμένες υποχρεώσεις στην άλλη άκρη του κόσμου, έστω κατά την τελική ευθεία, ο άλλος ήταν – λένε οι κακές γλώσσες – σε γάμο στην Κύπρο!
Και στα δικά του…