![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Στην “Συμπαράταξη Λαρισαίων” διερευνούν και επίσημα από χθες τα αίτια της εκλογικής ήττας, για τα οποία αναμένεται φυσικά να έρθει με τον χρόνο και κάποια δημόσια τοποθέτηση.
Η είδηση ωστόσο που προκύπτει σύμφωνα με όλα τα ρεπορτάζ, είναι πως ο Απόστολος Καλογιάννης δεν θα ηγηθεί ξανά της “Συμπαράταξης”, χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν θα είναι “πάντα κοντά διότι ποτέ δεν ιδιώτευσα”, όπως φέρεται να είπε στους συντρόφους του.
Εκείνο βέβαια στο οποίο άπαντες συμφωνούν, είναι πως ταυτόχρονα με την παραπάνω δήλωση ξεκινούν και οι ζυμώσεις για την επόμενη μέρα, με τον στενό συνεργάτη του απερχόμενου Δημάρχου Λαρισαίων και αντιδήμαρχο Οικονομικών καθ’ όλη τη διάρκεια της θητείας του, Θάνο Αδαμόπουλο, να έχει εύσχημα εκδηλώσει δημόσια τις προθέσεις του, μέσα από την δήλωσή του δύο ημέρες μετά την εκλογική ήττα…
“Μπροστά μας ένας νέος, γεμάτος προκλήσεις δρόμος, στον οποίο δηλώνω και πάλι παρών”, είχε πει μεταξύ άλλων (ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΔΗΛΩΣΗ ΕΔΩ)!
Όχι ότι δεν υπάρχουν και άλλα στελέχη με αντίστοιχες φιλοδοξίες, αλλά ένας νέος άνθρωπος με βαθιά γνώση στο σύνολο των εσωτερικών της δημοτικής αρχής, αλλά και των αναγκών της πόλης, πλούσια πλέον εμπειρία και σημαντική οικογενειακή παράδοση στην πολιτική, έχει σαφώς ιδιαίτερη δυναμική.
Πόσο μάλλον όταν την 8η Οκτωβρίου ήταν μακράν πρώτος σε σταυρούς στην παράταξη, με 2.130 έναντι 1.409 του δεύτερου Γιάννη Αλεξούλη!
Αν μη τι άλλο, οι εξελίξεις στο στρατόπεδο της “Συμπαράταξης” αναμένονται με ενδιαφέρον…