![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
“Επανακαταμέτρηση” τιτλοφορείται το νέο επεισόδιο στο εκλογικό θρίλερ του Τυρνάβου.
Η διαδικασία, που έχει να κάνει με τον α΄ γύρο των δημοτικών εκλογών στον Δήμο Τυρνάβου, μετά από αίτημα του επικεφαλής της παράταξης «Η Πόλη που Θέλουμε» Σάμερ Αμάρι, επικυρώθηκε χθες και συνεχίζεται, με τον ίδιο τον κ.Αμάρι, αλλά και το νικητή, Στέλιο Τσικριτσή, να βρίσκονται στο Δικαστικό Μέγαρο της Λάρισας.
“Η διαφορά ήταν τέτοια (σ.σ. 44 ψήφοι έλειπαν για να εκλεγεί με την πρώτη), που η επανακαταμέτρηση ήρθε ως φυσικό επακόλουθο”, είπε ο κ.Αμάρι, ενώ ο κ.Τσικριτσής τόνισε πως “η διαδικασία εξελίσσεται ομαλά, καθώς είναι αναφαίρετο δικαίωμα του κ.Αμάρι, αλλά εμείς γνωρίζουμε την ετυμηγορία του τυρναβίτικου λαού”.
Στο μεταξύ, ανακοινώθηκαν το πρωί σήμερα τα αποτελέσματα της Α’ και Β’ Κυριακής των εκλογών στο Δήμο Τυρνάβου, καθώς και η σταυροδοσία των υποψήφιων δημοτικών συμβούλων.
Αναλυτικά: