![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Όπως αποκαλύπτει η ιστοσελίδα larissapress.gr, τηλεφωνική επικοινωνία υπήρξε σήμερα μεταξύ του απερχόμενου Περιφερειάρχη Θεσσαλίας, Κώστα Αγοραστού και του νεοεκλεγέντα διαδόχου του Δημήτρη Κουρέτα, μετά μάλιστα από πρωτοβουλία του πρώτου.
Σύμφωνα με τις πηγές της συγκεκριμένης ιστοσελίδας, οι δυο άνδρες συμφώνησαν να συναντηθούν τις επόμενες ημέρες, πιθανότατα Παρασκευή ή Δευτέρα, προκειμένου να υπάρξει σχετική ενημέρωση για μια σειρά θεμάτων και να ξεκινήσει μεταξύ τους η συνεργασία που απαιτείται μέχρι ο κ.Κουρέτας να αναλάβει επίσημα τα ηνία της Περιφέρειας από την 1η Ιανουαρίου.