Αυτό το τόσο συγκινητικό βίντεο που λήφθηκε στην Φαρκαδόνα χθες, δεν το σχολιάζεις. Απλά το βλέπεις, οπωσδήποτε το βλέπεις και ανάλογα με το ποιος είσαι, σκέφτεσαι και πράττεις, είτε ως άνθρωπος, είτε ως πολιτικό ον. Κι ακόμα καλύτερα, σκέψου και πράξε και με τις δύο ιδιότητες. Όπως κάνει ο εθελοντής Νικόλας από την Κρήτη που βρέθηκε εκεί για να μοιράσει κάτι πολύ περισσότερο από λάδι στους πλημμυροπαθείς και ανέβασε αυτό το ντοκουμέντο στα social media. Έτσι κι αλλιώς, είναι αδύνατο να αντιληφθείς τι μπορεί να σκέφτονται να πράξουν ο πρωταγωνιστής της ιστορίας, ο Θανάσης, και η οικογένειά του, αντικρύζοντας το μέγεθος της καταστροφής που υπέστη σε σπίτι και επιχείρηση, όπου είχαν επενδύσει τους κόπους μιας ζωής…
Δικό σας, ΔΕΙΤΕ ΤΟ: