![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Συνελήφθησαν, τις μεταμεσονύχτιες ώρες σήμερα (19-10-2023) στον Βόλο, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Βόλου, -2- ημεδαποί άνδρες, διότι ο πρώτος κατελήφθη να λειτουργεί, ως προσωρινά υπεύθυνος, κατάστημα υγειονομικού ενδιαφέροντος (μπαρ) και να απασχολεί τον δεύτερο ως υπάλληλο, ο οποίος στερούνταν πιστοποιητικού υγείας και άδειας εργασίας, ενώ στο κατάστημα προσφέρονταν οινοπνευματώδη ποτά προς πώληση και άμεση εντός αυτού κατανάλωση.
Επιπλέον, ο δεύτερος ημεδαπός διαπιστώθηκε ότι εργαζόταν ως υπάλληλος – χειριστής τροφίμων και ποτών στην εξυπηρέτηση των πελατών