![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
- “Στηρίζουμε και είμαστε στη διάθεση του Πανελλήνιου Μουσικού Συλλόγου Παράρτημα Λάρισας για τη μεγάλη συναυλία αλληλεγγύης για τους πλημμυροπαθείς που διοργανώνει την Κυριακή 29/10/2023 στο Κηποθέατρο Λάρισας (ώρα έναρξης 18:00)” αναφέρει σε ανάρτησή του ο Σύλλογος Επαγγελματιών Δισκοθετών Λάρισας
Με ανάρτησή του το Παράρτημα Λάρισας του Πανελληνίου Μουσικού Συλλόγου έκανε γνωστές λεπτομέρειες για την μεγάλη συναυλία αλληλεγγύης προς τους πλημμυροπαθείς, που θα πραγματοποιηθεί στις 29/10 στο “Κηποθέατρο” με την συμμετοχή 70 μουσικών και τραγουδιστών και την στήριξη εν προκειμένω και των Λαρισαίων DJs.
Αναλυτικά η ανακοίνωση αναφέρει:
“Μετά από αρκετές δυσκολίες που αντιμετωπίσαμε με τις υποδομές της πόλης κλειστές και ανοιχτές (θα αναφερθούμε συγκεκριμένα το επόμενο διάστημα) ώστε να υπάρξει η δυνατότητα να πραγματοποιηθεί η μεγάλη συναυλία αλληλεγγύης και διεκδίκησης του Συλλόγου για τους πλημμυροπαθείς τη διέξοδο έδωσε ο γνώριμος χώρος του Κηποθεάτρου.
Το Κηποθέατρο Αλκαζάρ λοιπόν θα φιλοξενήσει την μεγάλη αυτή συναυλία την Κυριακή 29 Οκτωβρίου στις 6:00 μμ ενώ η είσοδος του κόσμου θα γίνεται από τις μεσημεριανές ώρες. Με αισιοδοξία και αποφασιστικότητα ότι θα έχουμε σύμμαχο τον καιρό θα τα καταφέρουμε.
Περίπου 70 μουσικοί και τραγουδιστές πλαισιώνουν το πρόγραμμα της συναυλίας επίσης αρκετοί μαζικοί φορείς και σωματεία στηρίζουν την πρωτοβουλία”.
Η ανάρτηση στήριξης που έκανε ο Σύλλογος Επαγγελματιών Δισκοθετών Λάρισας:
Η ανάρτηση-ανακοίνωση των διοργανωτών από τον λογαριασμό τους στο facebook απ’ όπου μπορείτε να ενημερώνεστε λεπτομερέστερα για τις συμμετοχές: