![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Το όνομά του είναι θρυλικό στην γείτονα χώρα, απ’ όταν πέρασε ως ποδοσφαιριστής, γι’ αυτό και συχνά πυκνά η πορεία του ως στέλεχος πλέον ομάδων ή προπονητής, τον φέρνει στην Τουρκία.
Ο λόγος για τον Λαρισαίο πρώην διεθνή αρχισκόρερ, Φάνη Γκέκα, που πλέον αναλαμβάνει τον ρόλο του Διευθυντή Ποδοσφαίρου ομάδα Δ’ κατηγορίας με όνομα-γλωσσοδέτη (όπως καλά γνωρίζουν οι ποδοσφαιρόφιλοι και δη, οι παίκτες του στοιχήματος) και συγκεκριμένα την Ντάριτσα Γκεντσλερμπιρλίγκι
Ωστόσο, αυτό που έκανε viral την συγκεκριμένη πρόσληψη, ήταν ο τρόπος που έγινε η ανακοίνωσή της από τον τουρκικό σύλλογο, καθώς συνοδεύτηκε με βίντεο όπου δέσποζαν οι φωνές της Δέσποινας Βανδή και του Μανώλη Αγγελόπουλου να τραγουδούν αντίστοιχα, «Ανάβεις φωτιές» και… «Τα μαύρα μάτια σου»!
Θυμίζουμε για την ιστορία ότι ο Φάνης Γκέκας έχει αγωνιστεί ως ποδοσφαιριστής στις Σαμσουνσπόρ, Ακχισάν Μπελεντιγέ, Κόνιασπορ, Εσκισεχιρσπόρ και Σίβασπορ, ενώ ήταν τεχνικός διευθυντής της Ακχίσαρσπορ.
Η επική ανακοίνωση:
✈️✍️ Kulübümüz, Theofanis Gekas ile Futbol Direktörlüğü görevi için prensip anlaşmasına varmıştır. İmza töreni ve basın toplantısı ile alakalı bilgilendirme önümüzdeki günlerde yapılacaktır.
— Darıca Gençlerbirliği (@1934DaricaGB) October 17, 2023
Hoş geldin Theofanis Gekas!#bizbüyükbiraileyiz pic.twitter.com/7SUqvlPuEM