![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
“Η Ένωση Αστυνομικών Λάρισας στα πλαίσια της κοινωνικής της δράσης και τιμώντας την εορτή του Προστάτη της Ελληνικής Αστυνομίας Αγίου Αρτεμίου, πραγματοποίησε τη τακτική της αιμοδοσία. Η συμμετοχή των συναδέλφων για ακόμα μια φορά ήταν μαζική.
Την επόμενη μέρα ο Πρόεδρος της Ένωσης επισκέφθηκε την αιμοδοσία του Γενικού Νοσοκομείου Λάρισας, όπου και δώρισε υλικά εκ μέρους του Σωματείου, για την καλύτερη λειτουργία της αιμοδοσίας.
Ευχαριστούμε τον ταμία του Προμηθευτικού Συνεταιρισμού Φαρμακοποιών Λάρισας και ιδιοκτήτη φαρμακείου, Μητροδήμο Σπύρο για τη χορηγία των υλικών”.
Αν μη τι άλλο, όπως προκύπτει κι από την ανωτέρω σχετική ενημέρωση, πρόκειται για την κορυφαία σε προσφορά εκδήλωση από μέρους της ΕΑΛ, με αφορμή τον εορτασμό του Αγίου Αρτεμίου και της Ημέρας της Ελληνικής Αστυνομίας.
Εδώ η σχετική ανάρτηση: