![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Συνεχίζεται η εφαρμογή του προγράμματος καταπολέμησης κουνουπιών με τη μέθοδο της προνυμφοκτονίας από την Π.Ε. Μαγνησίας & Σποράδων στο πλαίσιο του διαρκούς ενδιαφέροντος για τους πολίτες και την προστασία της Δημόσιας Υγείας, από τις ασθένειες που μεταδίδουν τα
κουνούπια αλλά και τον περιορισμό της όχλησης (επικαιροποίηση χαρτογράφησης, δειγματοληψίες, ψεκασμοί περιαστικού και φυσικού συστήματος).
Την ερχόμενη εβδομάδα το πρόγραμμα θα πραγματοποιηθεί, την Δευτέρα 23-10-2023 στους Δήμους Ρήγα Φεραίου και Βόλου, την Τρίτη 24-10-2023 στους Δήμους Ρήγα Φεραίου και Σκιάθου, την Τετάρτη 25-10-2023 στους Δήμους Βόλου, Σκιάθου και Σκοπέλου, την Πέμπτη 26-10-2023 στους Δήμους Βόλου, Σκοπέλου και Αλοννήσου και την Παρασκευή 27-10-2023 στους Δήμους Νοτίου Πηλίου και Αλοννήσου.
Αναλυτικά:
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2023/10/kounoupoktonia_programma-700x1024.jpg)