![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Στον αέρα του Campos 97.8 “πέταξε” χθες ο σπουδαίος τραγουδοποιός και κατ’ άλλους τροβαδούρος, Ορφέας Περίδης, με αφορμή την εμφάνισή του αύριο Κυριακή 14/04 το βράδυ στο Circus Entertainment Hub της Λάρισας.
Εκεί όπου μεταξύ άλλων θα βρεθούν και οι τυχεροί ενός ακόμη διαγωνισμού του Campos 97.8, χορηγού επικοινωνίας του προγράμματος του Circus, που κάνει τη μεγάλη διαφορά από φέτος στην ψυχαγωγία και τη διασκέδαση των Λαρισαίων.
Απλός και μελωδικός ακόμα και στον τόνο της φωνής του, συζήτησε με τη Μαργαρίτα Θεοχάρη, στο πλαίσιο της εκπομπής “Πάμε μια Βόλτα”, για όμορφες αλλά και δύσκολες στιγμές της καριέρας του, ενθυμούμενος μεταξύ άλλων το βαλς που χόρεψε με τον Αλκίνοο Ιωαννίδη στο “Κηποθέατρο” πριν κάποια χρόνια…
“Το πρόβλημα ήταν πως στον κύκλο εμφανίσεων που έκανα κάποτε με τον Ρασούλη, δεν είχα κανέναν να χορέψω”, είπε με χιούμορ και νοσταλγία, αποκαλύπτοντας ότι με την κιθάρα ήρθε σε επαφή από τα 6 χρόνια του, για να φτάσει να πάει στο Ωδείο στα 18 του!
Ωστόσο, “το Ωδείο σου δίνει γνώση αλλά δεν σου μαθαίνει πως να γράφεις τραγούδια, γι’ αυτό και στα πρώτα μου βήματα με τη Φωτοβολία ή το Φεύγω, παιδεύτηκα πολύ, αντιλαμβανόμενος επί της ουσίας ότι ο τραγουδοποιός είναι αυτοδίδακτος”!
Αναφορικά, τέλος, με τις σύγχρονες εμφανίσεις του, σαν και την αυριανή στη Λάρισα, την οποία ετοιμάζει με ιδιαίτερη επιμέλεια, τόνισε πως αισθάνεται “ευτυχής όταν αντιλαμβάνεται πως απευθύνεται σ’ ένα κοινό αποτελούμενο ακόμα και από παιδιά των παιδιών της γενιάς μας”!
Ακούστε αναλυτικά εδώ όσα είπε ο υπέροχος Ορφέας Περίδης στον Campos 97.8:
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/04/434463828_363671196646719_4801853672532951743_n-1.jpg)