![kipotheatro](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/06/900X250-KIPOTHEATRO-2024.png)
Με σημεία αναφοράς τον χώρο του Δημοτικού Ωδείου Λάρισας, τον ύμνο, το σήμα, τα τρόπαια και τους ποδοσφαιριστές διαφορετικών γενεών, παρελθόντος, παρόντος και μέλλοντος, γιόρτασε το βράδυ της Παρασκευής 17 Μαϊου 2024 η ΠΑΕ ΑΕΛ και μαζί της όλη η πόλη, τη γενέθλια επέτειο της συμπλήρωσης 60 χρόνων από την ίδρυση της “βασίλισσας του κάμπου”.
Εκεί οι αρχές, εκεί οι βετεράνοι και οι σύγχρονοι πρωταγωνιστές του γηπέδου, εκεί μέσα από βίντεο και αναδρομές κι εκείνοι που αποφάσισαν τη συγχώνευση εκεί, στον ΔΩΛ κι ακολούθως, μέσα από τους απογόνους τους, εκείνοι που εμπνεύστηκαν τα χρώματα, τα σύμβολα, τα τραγούδια της…
Ειπώθηκαν πολλά κατά τους χαιρετισμούς που απηύθυναν όσοι κλήθηκαν στο βήμα, με κοινή συνισταμένη των τοποθετήσεών τους, την ενότητα που απαιτείται προκειμένου η ομάδα να επιστρέψει σύντομα και με προϋποθέσεις εκεί που ανήκει.
Περισσότερα φυσικά επ’ αυτού, ειπώθηκαν από τα χείλη του προέδρου της Ερασιτεχνικής ΑΕΛ, Λάμπρου Ιωακείμ και φυσικά, ακόμα περισσότερα από τον οικοδεσπότη πρόεδρο της ΠΑΕ, Αχιλλέα Νταβέλη, ο οποίος δεσμεύτηκε για την αδειοδότηση και την άνοδο της ομάδας την επόμενη σεζόν, θέτοντας από την πλευρά του μια σειρά προϋποθέσεων, με πρώτη την συμβολική από τη γενέθλια ημέρα ενεργοποίηση των εγγραφών στο μητρώο μελών της ομάδας.
Λεπτομέρειες στα προσεχή ρεπορτάζ…
Επί του παρόντος ακολουθεί πλούσιο οπτικοακουστικό υλικό από την εκδήλωση:
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/36952569-d87c-41f9-af8d-5b20555a7f47-1024x681.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/b6d634af-f584-4dd1-b4fa-587fc722adc0-1024x681.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/436660573_1489790895271026_5289364922966161986_n-1024x768.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/436685507_421105707563251_2117986920696291747_n-1024x768.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/442425766_1489739064969602_5415341557284481887_n-1024x768.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/435993124_751444437150692_7837582323828947974_n-1024x768.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/442461735_1173411353837574_7990317411002571788_n-1024x768.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/442561221_1311780683543907_4643906886770242194_n-1024x768.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/436685109_465675325909711_4942597529050582463_n-1024x768.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/436704535_1649392549143451_914757160975251145_n-1024x768.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/436405684_764384888843864_5092083903923072110_n-1024x768.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000001006-1024x681.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000001005-1024x681.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000001004-1024x681.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000001003-1024x681.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000001002-1024x681.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000001001-1024x681.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000001000-1024x681.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000000999-1024x681.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000000998-1024x681.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000000997-1024x681.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000000996-1024x681.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000000995-1024x681.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000000994-1024x681.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000000992-1024x681.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000000991-1024x681.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000000990-1024x681.jpg)
![](https://camposnews978.gr/wp-content/uploads/2024/05/1000000989-1024x681.jpg)